Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Draker i jego przewodnik uratowali Kropkę

Data publikacji 21.03.2018

Policjanci z psem tropiącym pojechali szukać zaginionej osoby a uratowali zagłodzoną suczkę. Kropka dzięki czujności mundurowych i Drakera trafiła do łódzkiego schroniska gdzie będzie oczekiwała na nowy dom. W sprawie jej dotychczasowego właściciela prowadzona jest sprawa o znęcanie się nad zwierzęciem.

18 marca 2018 roku  około godziny 14.00  policyjny patrol z psem tropiącym został skierowany na ulicę Limanowskiego w Łodzi  gdzie  ostatni raz widziany był zaginiony 42-latek. Mężczyzna wyszedł z domu wysyłając żonie wiadomość, w której się z nią żegnał. Z uwagi na zagrożenie próbą samobójczą w poszukiwania zaangażowano wielu policjantów, w tym również przewodnika z psem patrolowo –tropiącym o imieniu Draker.  Zaginiony cały i zdrowy szybko został odnaleziony w rejonie centrum handlowego w dzielnicy Bałuty ale mundurowych sprawdzających informacje w jednej z kamienic przy ulicy Limanowskiego zainteresowała inna sprawa. Zauważyli schodzącego po schodach w klatce schodowej budynku mężczyznę z psem. Draker nie przeszedł obojętnie obok skrajnie wychudzonej „koleżanki”. Suczka miała widoczne żebra i widoczny ubytek masy mięśniowej mogący wynikać z długotrwałego niedożywienia a także poprzerastane pazury. Policjanci natychmiast zareagowali wypytując 47-letniego właściciela o stan psa. Tłumaczył, że Kropka od tygodnia wymiotuje i dlatego tak wygląda. Przewodnik wraz z partnerką z patrolu nie dali wiary takim tłumaczeniom. Postanowili sprawdzić warunki w jakich żyje zaniedbane zwierzę. W mieszkaniu panował bałagan i brud a co istotniejsze pies nie miał bieżącego dostępu do wody i jedzenia. Właściciel nie potrafił okazać książeczki zdrowia Kropki ani potwierdzić gdzie i jakie szczepienia lub badania były wykonywane w przeszłości.

Policjantów wsparł Animal Patrol Straży Miejskiej, który przewiózł Kropkę do schroniska gdzie czeka ją terapia i specjalistyczne dożywianie. Mimo tego co zgotował jej właściciel jest pogodna.

Policjanci z II Komisariatu KMP w Łodzi wszczęli dochodzenia w sprawie znęcania się nad zwierzęciem. Za przestępstwo to grozi kara do nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Uruchomiona zostanie także procedura zmierzająca do pozbawienia praw własności do psa jej dotychczasowego pseudo opiekuna co da Kropce szansę na prawdziwy dom gdzie niewykluczone odwiedzi ją Draker.

Jak pomóc?

http://http://www.schronisko-lodz.pl/index.php?p=jakpomoc

 

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.16 MB)

Powrót na górę strony