Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze ze Świdnicy ukończyli ultramaraton „II Setka komandosa” - nocny bieg na dystansie 102 kilometrów

Data publikacji 21.03.2018

Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu zorganizowała ogólnopolski bieg na dystansie 102 kilometrów, przeznaczony głównie dla służb mundurowych. Trasa „Setki komandosa” wiodła przez las, a rywalizacja odbywała się w nocy, przez znaczną część dystansu w pełnym umundurowaniu z obciążeniem. Pierwsze miejsce w kategorii policjantów zajął sierż. szt. Aleksander Sobieraj z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Ideą imprezy jest rywalizacja w trudnych warunkach reprezentantów różnych służb mundurowych. W zawodach biorą udział m.in. policjanci, żołnierze, strażacy, funkcjonariusze Służby Więziennej, czy Straży Granicznej, a także osoby cywilne.

W tegorocznym biegu zorganizowanym przez Jednostkę Wojskową Komandosów w Lublińcu trasa prowadziła przez las, a zawodnicy startowali w nocy 16 marca br. - punktualnie o godzinie 22. Pierwsze 10 kilometrów należało pokonać w pełnym umundurowaniu ćwiczebnym, z plecakiem o wadze 10 kilogramów, natomiast kolejne 30 kilometrów w umundurowaniu bez plecaka. Na pozostały dystans 60 kilometrów obowiązywał strój dowolny.

Pogoda w tym roku nie rozpieszczała zawodników. Padający śnieg, na termometrze minus 10 stopni Celsjusza i zimny, silny wiatr, nie powstrzymały 202 zawodników, którzy pojawili się na stracie II edycji biegu „Setki Komandosa”. Bieg ukończyło 167 osób.

Pierwsze miejsce w kategorii policjantów i 36 w klasyfikacji generalnej zajął sierż. szt. Aleksander Sobieraj z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Świdnicki funkcjonariusz biega od 9 lat. W tym czasie pokonał kilkanaście maratonów i ultramaratonów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przebiegł m.in. dystans 171 kilometrów w jednym z najtrudniejszych ultramaratonów w Europie - „UTMB”, gdzie trasa o przewyższeniu 10,5 tys. metrów prowadzi wokół masywu Mont Blanc. Zajął także drugie miejsce wśród ponad 1000 reprezentantów różnych służb mundurowych z całego świata, w biegu po górach z obciążeniem podczas misji w Kosowie.

Sukcesem pochwalić może się także sierż. Daniel Domardzki z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, który również ukończył z powodzeniem trasę „Setki Komandosa”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony