Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Certyfikat ISO 9001 dla lubelskich policjantów

Data publikacji 22.02.2008

Przemiany, jakie zachodzą w naszym kraju wymuszają zmiany w zarządzaniu organizacją, jaką jest Policja. Jednym ze sposobów poprawy i wzmocnienia zdolności zarządczych jest wdrożenie systemu zarządzania jakością ISO. Otrzymała go Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Przyznany przez Urząd Dozoru Technicznego UDT-CERT jest dowodem wysokiej jakości pracy lubelskiej Policji.

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie otrzymała Certyfikat ISO. Przyznawany jest instytucjom i firmom, które prezentują wysoką jakość swojej pracy. Przygotowania do uzyskania certyfikatu ISO 9001 trwały prawie trzy lata. Wielu policjantów i pracowników cywilnych lubelskiej komendy pracowało nad stworzeniem i wdrożeniem w życie procedur pomagających utrzymać wysoki poziom efektywności swoich działań. Realizacja powyższego celu była poddana wnikliwym sprawdzeniom przez zespół audytorów zewnętrznych. Wyniki przeprowadzonych kontroli zostały pozytywnie zaopiniowane przez Komitet Techniczny ds. Certyfikacji Systemów Zarządzania UDT-CERT. Było to znakiem, że Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie spełnia wszystkie wymagania stawiane przez międzynarodowe norm.

Certyfikat uroczyście wręczył Bogusław Piasecki, Wiceprezes Urzędu Dozoru Technicznego, reprezentujący Jednostkę certyfikującą UDT CERT. Został on przekazany na ręce nadinspektora Dariusza Biela, który podziękował certyfikującym, ale też wszystkim policjantom. Dzięki certyfikatowi lubelska komenda będzie mogła w pełni poznać i zrozumieć obecne oraz przyszłe potrzeby swoich klientów, ciągle doskonalić swoich pracowników, a także opierać się na analizie informacji. Wymiernymi korzyściami z wdrożenia systemu jakości będzie jasne i przejrzyste określenie działań struktur policyjnych, co wpłynie pozytywnie na zapewnienie poczucia bezpieczeństwa obywateli oraz profesjonalną i przyjazną obsługę klientów.

Uzyskanie przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie certyfikatu ISO jest nie tylko dowodem wysokiej jakości pracy lubelskiej Policji ale także zobowiązaniem dla wszystkich policjantów i pracowników cywilnych, by dbać o wypracowany sukces i ciągle doskonalić system pracy. Warto wspomnieć, ze Certyfikat ISO otrzymały już wcześniej dwie komendy lubelskiego garnizonu. W lipcu 2006 roku Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, zaś w kwietniu ubiegłego roku Komenda Powiatowa Policji we Włodawie.

Uroczystość uświetnili polscy oficerowie łącznikowi w Holandii i na Ukrainie, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, koledzy z zaprzyjaźnionych służb mundurowych, rektorzy wyższych uczelni, dyrektorzy placówek medycznych woj. lubelskiego, duchowieństwo oraz wielu innych wybitnych gości.

Nadanie certyfikatu ISO połączone zostało z podpisaniem porozumienia o współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie, a Zarządem MSW Ukrainy w obwodzie wołyńskim. Pozwoli to na zacieśnienie kontaktów pomiędzy Policją polską i Milicją ukraińską, szczególnie na poziomie województwa lubelskiego i obwodu wołyńskiego. Współpraca będzie polegać na przekazywaniu informacji i podejmowaniu odpowiednich działań dotyczących zapobiegania przestępczości oraz jej zwalczania. Będą także organizowane spotkania robocze i specjalistyczne szkolenia.

W uroczystości wziął udział Rob Wensing, koordynator z Holandii odpowiedzialny za współpracę Policji Regionu Gelderland-Midden z woj. lubelskim, który złożył gratulacje z okazji nadania certyfikatu, a także wysoko ocenił współpracę międzynarodową lubelskiej Policji. Zapowiedział, że już na początku marca zostanie podpisane podobne porozumienie o współpracy z policją holenderską.

Złotymi Medalami za Zasługi dla Policji odznaczeni zostali, pułkownik Milicji Wasyl Kuc - Zastępca Naczelnika Zarządu MSW Ukrainy w Obwodzie wołyńskim i major Milicji Jarosław Sołomoniuk, funkcjonariusz Zarządu ds. Przestępczości Zorganizowanej Zarządu MSW Ukrainy w Obwodzie wołyńskim. Dzięki ich osobistemu zaangażowaniu, rozległej wiedzy i otwartości kontakty z ukraińskimi funkcjonariuszami nabrały tempa.

Miłym akcentem było wręczenie przez Przewodniczącego NSZZ KWP w Lublinie odznak honorowych dla Pani Ewy Dados, dziennikarza Radia Lublin, pomysłodawczyni i realizatora akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę", Pani Danuty Malonowej, Prezesa Stowarzyszenia Rodzina Katyńska i dla Pana Marka Bema, Dyrektora Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

Uroczystość uświetnił koncert Dariusza Tokarzewskiego i występ Zespołu Tańca Ludowego UMCS w Lublinie.

Powrót na górę strony