Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki sąsiedzkiej czujności dzielnicowy uratował 73-latka

Data publikacji 27.03.2018

Od kilku dni nie dawał znaku życia. Czujność dzielnicowego i właściwa sąsiedzka postawa pozwoliły uratować życie 73 letniemu mężczyźnie. Dzielnicowy z Posterunku Policji w Nurcu Stacji pomógł starszemu samotnie mieszkającemu mężczyźnie, który od kilku dni nie opuszczał domu.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Nurcu Stacji, w minioną sobotę około godz. 12:00, uzyskał informację, że w jednej z miejscowości na terenie gm. Milejczyce od dłuższego czasu starszy mężczyzna nie opuszcza domu. Policjant natychmiast udał się pod wskazany adres. Następnie ustalił, że 73-latek nie odebrał emerytury, nie robił zakupów oraz nie opuszczał domu od kliku dni. Po wielokrotnych próbach nie nawiązano kontaktu z mężczyzną. Dzielnicowy przez okno domu zauważył poruszający się koc na łóżku. Zaniepokojony tym faktem mundurowy poinformował dyżurnego siemiatyckiej jednostki oraz przedstawicieli władz samorządowych. Dom był zamknięty od wewnątrz, zdeterminowanie funkcjonariusza pozwoliło na odblokowanie skobla zabezpieczającego drzwi wejściowe. Okazało się, że jego obawy były słuszne. 73-letni mężczyzna osłabiony leżał w łóżku, miał problemy z nawiązaniem kontaktu. Policjant udzielił mężczyźnie pomocy przedmedycznej, a następnie z ochotnikami straży pożarnej wynieśli mężczyznę z domu do  karetki pogotowia. Decyzją lekarza mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Apelujemy o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, aby uratować czyjeś życie.

(KWP w Białymstoku / kp)

 

Powrót na górę strony