Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w ostatniej chwili przybyli z pomocą

Data publikacji 27.03.2018

Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, którzy pełnili służbę na toruńskim Śródmieściu uratowali mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo. Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariusze szybko znaleźli się na miejscu i udzielili mu pomocy. 54-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj (26.03.18) krótko przed 13:00 dyżurny komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał zgłoszenie o niepokojącym zdarzeniu, do jakiego doszło na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Grudziądzkiej. Telefonowali świadkowie, którzy przekazali informację o tym, że mężczyzna powiesił się na klamce od drzwi.

Dyżurny natychmiast wysłał pod wskazany adres patrol Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, którzy pełnili służbę w tym rejonie. Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariusze zjawili się w odpowiednim momencie. Kiedy mundurowi wbiegli do klatki zauważyli wiszące ciało na klamce drzwi jednego z mieszkań. Mężczyzna nie dawał znaku życia. Miał wiotkie ciało i nie oddychał. Policjanci natychmiast ściągnęli mu pętlę z szyi i rozpoczęli reanimację. Dzięki fachowej pomocy, po kilku chwilach, oddech został przywrócony. Mundurowi ułożyli 54-latka w bezpiecznej pozycji i kontrolowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Po chwili na miejscu pojawiła się załoga karetki, która odwiozła desperata do szpitala.

Powrót na górę strony