Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził kawę za 0,5 mln zł

Data publikacji 27.03.2018

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 22 marca br. mężczyznę podejrzanego o wyłudzenie kawy o szacunkowej wartości 0,5 mln zł. 35-latek ukrywał się na terenie Niemiec. Gdy przyjechał do Zielonej Góry w interesach, funkcjonariusze już na niego czekali.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu 22 marca br. na terenie Zielonej Góry zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym. 35-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od drugiej połowy 2017 roku. Jest podejrzewany o wyłudzenie 41 tys. paczek kawy o szacunkowej wartości 538 tys. zł. Miał do odbycia karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że poszukiwany przez nich mężczyzna ukrywa się na terenie Niemiec. Jednak często przyjeżdża do Zielonej Góry w interesach. Rozpoczęli żmudną obserwację miejsc, w których może się pojawić. Policjanci potwierdzili, że w jednym z bloków na terenie Zielonej Góry ma przebywać poszukiwany.

W pewnym momencie pod budynek podjechała taksówka. Po chwili wsiadł do niej klient. Grupa pościgowa była przekonana, że to właśnie na tą osobę czekali. Wiedzieli, że 35-latek często jeździ taksówkami i zawsze wsiada z przodu obok kierowcy. Tak też było tym razem. Mężczyzna szybko został zatrzymany. Trafił do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze.

(KWP w Poznaniu / mg)

Opis filmu: zatrzymany poszukiwany

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.36 MB)

Powrót na górę strony