Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekł z ośrodka wychowawczego i okradł szwagra

Data publikacji 24.02.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 17-letniego uciekiniera z ośrodka wychowawczego, który będąc „na wolności” okradł swojego szwagra. Zabrał mu pieniądze i butelkę wódki. Nie zdążył nacieszyć się łupem.

Policjanci z Łagowa, od razu wiedzieli, kogo podejrzewać o kradzież w domu pokrzywdzonego, 20-letniego mężczyzny. Powiązali miejsce przestępstwa z informacją o ucieczce nieletniego, z ośrodka wychowawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sąd umieścił tam 17-latka, za liczne kradzieże, groźby karalne oraz uciążliwe dokuczanie rodzinie i sąsiadom. Nastolatek wielokrotnie uciekał z tej i innych placówek, po czym wracał do matki, którą też w przeszłości okradał.

Nieletni, pod nieobecność swojego szwagra, mieszającego obok domu złodziejaszka, dopasowanym kluczem otworzył barek w regale meblowym. Ukradł stamtąd 300 złotych i butelkę wódki. Funkcjonariusze, po informacji o kradzieży, na chłopaka czekali pod jego domem. Odzyskali jedynie 100 złotych i oddali je właścicielowi. Nieletni wrócił "pod klucz", ale i za to przestępstwo odpowie przed sądem rodzinnym. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony