Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania 88-latka zakończone sukcesem

Data publikacji 28.03.2018

Akcja poszukiwawcza na terenie gminy Osiecznica zakończyła się odnalezieniem 88-letniego seniora chorującego na Alzheimera. Mężczyznę, na chwilę przed zapadnięciem zmroku, na terenie leśnym, odnalazł dzielnicowy i komendant komisariatu. Poszukiwany mężczyzna oddalił się na odległość ponad 8 kilometrów. W poszukiwaniach nieocenione było świetne rozpoznanie terenu przez dzielnicowego, który w krótkim czasie zebrał potrzebne informację do wytypowania kierunku, w jakim mógł przemieścić się poszukiwany.

Policjanci z powiatu bolesławieckiego otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 88-letniego mężczyzny, który bez wiedzy opiekunów opuścił ośrodek opiekuńczy. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Osiecznica. W związku z sędziwym wiekiem i stanem zdrowia zaginionego do rozpoczętych niemal natychmiast poszukiwań, oprócz policjantów, włączyli się też ochotnicy z OSP Nowogrodziec.

Dzielnicowy z terenu Osiecznicy kontaktował się z różnymi osobami i na podstawie zebranych informacji wytypował kierunek, w którym mógł przemieścić się 88-latek. Około godziny 18.00, na krótko przed zapadnięciem zmroku, dzielnicowy wspólnie z komendantem z Nowogrodźca odnaleźli poszukiwanego na terenie leśnym. Mężczyzna oddalił się aż 8 km od miejsca zamieszkania. Został odnaleziony w dobrym stanie i przekazy opiekunom, którzy profilaktycznie zapewnili mu opiekę medyczną.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony