Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wyłudzić blisko 60 tys. złotych kredytu

Data publikacji 28.03.2018

Dzięki wspólnym działaniom funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach nie doszło do wyłudzenia kredytu w wysokości blisko 60 tys. złotych. Wczoraj w jednym z banków, w monecie dopełniania formalności mundurowi zatrzymali 63-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 22 i 66 lat, którzy posługiwali się sfałszowanymi dokumentami. Teraz ze swojego postępowania będą tłumaczyć się przed sądem. Może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach, którzy na co dzień zajmują się zwalczeniem przestępczości gospodarczej ustalili, że troje mieszkańców buskiego powiatu może posługiwać się podrobionymi dokumentami i przy ich pomocy prawdopodobnie będą chcieli wyłudzić kredyt. Funkcjonariusze dotarli do informacji, że do takiego przestępstwa może dojść w jednym z banków w centrum Kielc. Wczoraj po południu stróże prawa dotarli do tej placówki, gdzie 63 –latka oraz mężczyźni w wieku 22 i 66 lat posiadali podrobione zaświadczenia o zatrudnianiu i zarobkach oraz byli w trakcie dopełniania formalności związanych z udzieleniem kredytu w kwocie blisko 60 tys. złotych.

Ostatecznie troje sprawców zamiast otrzymać gotówkę zostali zatrzymani i trafili policyjnej jednostki, gdzie usłyszeli zarzuty. Teraz może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / kp)

 

Powrót na górę strony