Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Pomagają na służbie i na urlopie, a ich pomoc nie zna granic

Data publikacji 28.03.2018

Dwóch policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie planując swój urlop nie zapomniało o tym, by ten czas wykorzystać także na to, by pomóc innym. Funkcjonariusze przebywając na Dominikanie rozdali tamtejszym dzieciom z niezamożnych rodzin przybory szkolne oraz odblaski od policjantów z garnizonu warmińsko-mazurskiego.

Dwaj olsztyńscy policjanci – kom. Mariusz Pokropski oraz asp. szt. Tomasz Żak - od dawna planowali swój wymarzony urlop na Dominikanie. Jednak oprócz wypoczynku, policjanci zaplanowali także to, by czas wypoczynku wykorzystać również na pomoc innym.

Policjanci pracujący na co dzień w Sztabie Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie mieli świadomość, że Dominikana oprócz wielu walorów turystycznych, ma także problemy, z którymi musi się mierzyć. Wśród nich problem ubóstwa, które dotyka m. in. dzieci.

Funkcjonariusze przygotowując się do wyjazdu, jeszcze w Polsce kupili kilkadziesiąt zestawów przyborów szkolnych, w których znalazły się m.in. linijki, kredki, długopisy, ołówki, zeszyty i piórniki. Policjanci spakowali zestawy w plecaki i z przewodnikiem ruszyli w ubogie dzielnice miast Bevaro i Bayahibe. Tam spotkali kilkanaścioro dzieci, którym rozdali przygotowane zestawy szkolne. Miłą niespodzianką dla dzieci były również elementy odblaskowe przywiezione dla nich z Polski, które na co dzień policjanci z garnizonu warmińsko-mazurskiego podczas spotkań profilaktycznych i akcji policyjnych rozdają m.in. maluchom, kierowcom, pieszym i seniorom.

 

 • Spotkanie na Dominikanie
  Spotkanie na Dominikanie
 • Spotkanie na Dominikanie
  Spotkanie na Dominikanie
 • Spotkanie na Dominikanie
  Spotkanie na Dominikanie

 

Jedną z bezcennych pamiątek z tej wyprawe, jakie funkcjonariuszom na zawsze pozostaną w pamięci, będzie widok uśmiechniętych dzieci, po tym jak otrzymały podarki. Tydzień temu policjanci wrócili do Polski. Tu na nich czekały wyzwania codziennej służby. Jeden z policjantów - asp. szt. Tomasz Żak – wkrótce po powrocie do kraju, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego, o czym pisaliśmy na stronie warmińsko-mazurskiej policji.

 

 • asp. szt. Tomasz Żak
  asp. szt. Tomasz Żak
 • kom. Mariusz Pokropski
  kom. Mariusz Pokropski

 

Jesteśmy z was dumni Panowie!

kw

Powrót na górę strony