Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za posiadanie towarów bez polskich znaków akcyzy

Data publikacji 28.03.2018

Alkohol i tytoń bez polskich znaków akcyzy odzyskali kryminalni z Komisariatu Policji w Szubinie wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. W związku ze sprawą zatrzymano 27-letniego mieszkańca Bydgoszczy. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności i grzywna.

Szubińscy kryminalni dowiedzieli się, że 27-letni mieszkaniec Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie) przewozi samochodem alkoholi i tytoń, które nie mają polskich znaków akcyzy. We wtorek (27.03.2018r.), policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali do kontroli drogowej land rovera, którym jechał podejrzany mężczyzna. W trakcie przeszukania samochodu mundurowi znaleźli worki foliowe z tytoniem o łącznej wadze około 40 kg oraz 6 butelek alkoholu. Wszystko bez polskich znaków akcyzy.

27-latek usłyszał zarzut z Kodeksu karnego skarbowego. Grożą mu: kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna. Następnie policjanci przekazali mężczyznę funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej.

Działania mieszkańca Bydgoszczy naraziły Skarb Państwa na straty w wysokości około 40 tys. zł.

(KWP w Bydgoszczy/ab)

  • Towar bez polskich znaków akcyzy
    Towar bez polskich znaków akcyzy
  • Towar bez polskich znaków akcyzy
    Towar bez polskich znaków akcyzy
  • Towar bez polskich znaków akcyzy
    Towar bez polskich znaków akcyzy
Powrót na górę strony