Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aby uniknąć rozpoznania zasłaniali się parasolami

Data publikacji 29.03.2018

Policjanci ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali jedną z osób podejrzanych o kradzież z włamaniem. Właścicielka mieszkania spłoszyła złodziei, jednak zdążyli oni zabrać pieniądze i biżuterię o łącznej wartości 20 000 złotych. Sprawców nagrały kamery. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do przestępstwa doszło w połowie marca 2018 roku. Do jednego z mieszkań przy ulicy Śniegockiej w Warszawie włamało się dwóch mężczyzn. Nie spodziewali się jednak, że nagle do lokalu wróci jego właścicielka. Kobieta zaczęła krzyczeć. Sprawcy uciekli zabierając ze sobą skradzioną biżuterię i gotówkę.

Złodziei nagrały kamery monitoringu – aby uniknąć rozpoznania zasłaniali się otwartymi parasolami. Ustalaniem I zatrzymaniem sprawców zajęli się policjanci ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Przesłuchania świadków, przeglądanie nagrań oraz ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do „namierzenia” samochodów, jakimi jeździli podejrzani, a także do zatrzymania jednego z nich.

36-letni mieszkaniec Warszawy został zatrzymany w swoim domu. Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP/ab)

 • Przed kamerami zasłaniali się parasolami
  Przed kamerami zasłaniali się parasolami
 • Przed kamerami zasłaniali się parasolami
  Przed kamerami zasłaniali się parasolami
 • Przed kamerami zasłaniali się parasolami
  Przed kamerami zasłaniali się parasolami
 • Zatrzymany
  Zatrzymany

Film Przed kamerami zasłaniali się parasolami

Opis filmu: Przed kamerami zasłaniali się parasolami

Pobierz plik Przed kamerami zasłaniali się parasolami (format mp4 - rozmiar 18.43 MB)

Powrót na górę strony