Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzał telefony i pożyczki gotówkowe. Co najmniej 100 tys. zł strat operatorów i instytucji finansowych.

Funkcjonariusze KWP we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o liczne oszustwa. Sprawca założył na swoje dane działalność gospodarczą, a następnie zawarł nie mniej niż 17 umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych, w wyniku czego wyłudził kilkanaście markowych aparatów telefonicznych i modemów, czym działał na szkodę wielu sieci operatorów telefonii komórkowych. Ponadto zakładał konta bankowe służące do wyłudzania pożyczek gotówkowych z różnych instytucji finansowych. Straty pokrzywdzonych podmiotów w tej sprawie sięgają co najmniej 100 tys. zł.

Policjanci Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wpadli na trop oszusta, który wyłudzał drogie telefony komórkowe od różnych operatorów, a także pożyczki gotówkowe z instytucji finansowych.

Funkcjonariusze na podstawie prowadzonych czynności operacyjnych zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego, który założył na swoje dane działalność gospodarczą. Następnie zawarł nie mniej niż 17 umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych, w wyniku czego wyłudził 16 markowych aparatów telefonicznych i modemów, czym działał na szkodę wielu sieci operatorów telefonii komórkowej funkcjonujących na terenie Polski.

Ponadto zakładał konta bankowe służące do wyłudzania pożyczek gotówkowych z różnych instytucji finansowych.

Straty pokrzywdzonych podmiotów w tej sprawie sięgają co najmniej 100 tys. zł.

W przedmiotowym postępowaniu zabezpieczono m.in. telefony komórkowe, karty sim oraz dokumentację.

Policjanci w dalszym ciągu ustalają dokładne okoliczności tego przestępczego procederu, w tym kolejnych pokrzywdzonych. Sprawa rozwojowa.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • zabezpieczone przedmioty
  • zabezpieczone przedmioty
Powrót na górę strony