Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie pary oszustów

Data publikacji 24.02.2008

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali 42-letnią kobietę. Mieszkanka Olsztyna przez cały ubiegły rok zawarła około 20 umów kredytowych na kwotę ponad 50 tys. złotych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Joanna P. przy dopełnianiu formalności posługiwała się fałszywymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i skradzionym swojej znajomej, dowodem osobistym. W ręce funkcjonariuszy trafił także wspólnik, były mąż kobiety.

Policjanci zajmujący się na co dzień przestępczością gospodarczą komendy w Olsztynie zatrzymali 42-letnią Joannę P. i o rok młodszego wspólnika. Jest to finał realizacji sprawy dotyczącej wyłudzeń kredytów gotówkowych.

42-letnia mieszkanka Olsztyna rozpoczęła swój przestępczy proceder pod koniec 2006 roku. Wówczas ukradła swojej znajomej dowód osobisty, wyrobiła także pieczątki. Wystawiając sobie fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu Joanna P. odwiedzała różne punkty kredytowe na terenie Olsztyna. Aby nie wzbudzić podejrzeń pracowników bankowych, telefonicznie potwierdzała swoje zatrudnienie. Działając w ten sposób zawarła ponad 20 umów kredytowych na kwotę ponad 50 tys. złotych. Gdy 42-latka wyczerpała już wszystkie możliwości kredytowe, a kolejne zaciągnięte zobowiązanie finansowe miało spłacić poprzednie, na swojego wspólnika wybrała byłego męża. Joanna P. wystawiała Jarosławowi J. fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu. W ten sposób mężczyzna zawarł około 10 umów kredytowych na kwotę około 30 tys. złotych. 41-latek, który był już karany za usiłowanie wyłudzenia kredytu, pieniądze przeznaczał głównie na alkohol.

Para została zatrzymana. Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt umów, druki, oraz pieczątkę. Obojgu przedstawiono zarzuty oszustwa, posługiwania się fałszywymi dokumentami i kradzieży. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony