Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z pasją

Data publikacji 24.02.2008

Policjanci żyją nie tylko łapaniem przestępców. Po pracy starają się realizować swoje pasje. Sierż. Piotr Branica pisze wiersze i fraszki, stawia pierwsze kroki w prozie, swoją ekspresję twórczą wyraża także przez fotografię. Poza służbą znajduje czas na działalność w Policyjnym Klubie Literackim "Niebieskie Pióro". Jest także współzałożycielem Policyjnej Grupy Artystycznej PGA w Lublinie.

To czas, gdy srebrni aniołowie,
nachyleni w milczeniu nad brązowym kobiercem czasu,
zroszeni zmęczeniem, między wstęgami zieleni,
snują marzenia o snopie chleba, siedząc na zmęczonym kamieniu.
To czas, kiedy wędrowcy biegną z zachodu na wschód,
a iskra nadziei wzlatuje wysoko, drwiąc sobie z odcieni szarości.
Ja wiem, że za drzwiami czeka moja ciepła miłość.

Autorem wiersza pt. "Ożywienie" jest funkcjonariusz Piotr Branica z Lublina. Jak sam mówi prócz satysfakcji, jaką daje mu służba w Policji ma także drugą wielką pasję. Jest nią poezja. Tworzy wiersze, fraszki, stawia pierwsze kroki w prozie, swoją ekspresję twórczą wyraża także przez fotografię.

Sierż. Piotr Branica od 9 lat służy w Policji, jest funkcjonariuszem KMP w Lublinie. Z wykształcenia jest politologiem. Poza służbą znajduje także czas na działalność w Policyjnym Klubie Literackim "Niebieskie Pióro". Jest także współzałożycielem Policyjnej Grupy Artystycznej PGA w Lublinie. Grupa ta skupia policjantów, pracowników cywilnych oraz emerytów policyjnych, którzy prezentują różne formy aktywności twórczej, malarstwo, fotografię artystyczną, kolekcjonerstwo i słowo poetyckie.

Jego prace można było zobaczyć m.in. na wernisażach w Ratuszu Miejskim, Trybunale Koronnym, Młodzieżowym Dom Kultury i Galerii "Po schodach".

Powrót na górę strony