Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o fałszerstwo dokumentów zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 03.04.2018

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o fałszowanie dokumentów. Sprawca specjalizował się w podrabianiu dokumentów tożsamości. Podejrzany usłyszał zarzuty za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Legnickie Pole.

Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa. Wpadł podczas okazywania podrobionego dowodu kurierowi, który miał przesyłkę w postaci umowy bankowej zawartej na dane widniejące w sfałszowanym dokumencie. Kurier zorientował się, że adres na jaki jest  adresowana przesyłka nie istnieje.

Policjanci, którzy zjawili się na miejscu ustalili, że mężczyzna okazał dowód osobisty ze swoim wizerunkiem, natomiast z danymi zupełnie innej osoby. 23-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W toku dalszych czynności policjanci sprawdzili pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze należące do zatrzymanego mężczyzny. Tam odkryli kilka podrobionych dowodów osobistych. Zabezpieczone dokumenty mogą świadczyć o dłuższej już działalności fałszerskiej zatrzymanego.

23 - latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony