Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożar kamienicy w Nowym Stawie - policjanci uratowali 86-latkę

Data publikacji 03.04.2018

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie wyprowadzili z palącej się kamienicy 86-letnią kobietę. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.

W piątek, 30.03.br., około 14:00 dyżurny malborskiej policji odebrał telefon z informacją, że na ulicy Mickiewicza w Nowym Stawie w jednym z budynków prawdopodobnie doszło do pożaru. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol interwencyjny z pobliskiego komisariatu.

Policjanci zlokalizowali miejsce, z którego wydobywał się bardzo gęsty dym. Sierżant Grzegorz Miszta i sierżant Helena Mazurkiewicz wbiegli do budynku, gdzie w jednym z mieszkań znajdowała się starsza osoba. Funkcjonariusze wyprowadzili 86-latkę przed kamienicę i wrócili, aby sprawdzić pozostałe mieszkania. Poszkodowana została zabrana przez załogę karetki pogotowia do szpitala.

Funkcjonariusze straży pożarnej przystąpili do akcji gaśniczej. Po ugaszeniu ognia strażacy wynieśli za zewnątrz cztery butle z gazem. Na miejscu pracownicy pogotowia gazowego i elektrycznego odłączyli dopływ prądu i gazu, a technik kryminalistyki wraz z policjantem pionu dochodzeniowo – śledczego wykonali oględziny kamienicy.

Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony