Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratowali życie

Data publikacji 04.04.2018

Policjanci z Przasnysza, Nowej Soli, Prusic, Kolna i ostrowscy dzielnicowi uratowali życie osobom, które chciały popełnić samobójstwo. Ponad to, stróże prawa z Dzierżoniowa pomogli samotnie mieszkającej 90-latce. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło tragedii.

W piątek, 30.03.br., młody mężczyzna zadzwonił do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu (woj. mazowieckie) i powiedział, że chce się zabić. Dodał, że nie potrafi sobie poradzić ze śmiercią matki, po czym rozłączył się.

Na szczęście, policjanci szybko ustalili, gdzie przebywa zdesperowany 32-latek. Jak się okazało, mężczyzna nie zdążył zrobić sobie krzywdy.

Po zbadaniu przez lekarza, niedoszły samobójca musiał wytrzeźwieć w policyjnej celi. Został również skierowny na dodatkowe badania lekarskie.

***

Wczoraj, 03.04.br., po południu, dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie z WCPR o mężczyźnie chcącym popełnić samobójstwo w pobliżu szpitala. Na miejsce natychmiast pojechali ostrowscy policjanci, wśród nich byli też dzielnicowi. Mundurowi przeszukując las w okolicach szpitala znaleźli leżącego na ziemi nieprzytomnego mężczyznę z zaciśniętym na szyi paskiem. Dzielnicowi natychmiast uwolnili desperata z uwięzi, a następnie rozpoczęli akcję reanimacyjną. Po pewnym czasie udało się przywrócic mężczyźnie funkcje życiowe. Po odzyskaniu przez 29-latka przytomności policjanci ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej, nadal kontrolując jego czynności życiowe.

Na miejsce wezwana została też karetka pogotowia. Dzielnicowi przekazali mężczyznę ratownikom medycznym, którzy zawieźli niedoszłego samobójcę do szpitala. Wykonane w placówce badanie wykazało, że mężczyzna był nietrzeźwy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

To już kolejna interwencja ostrowskich policjantów, podczas której szybkie działanie, opanowanie i profesjonalizm przyczyniło się do uratowania kolejnego ludzkiego życia.

***

Oficer dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od osoby, która zauważyła leżącego na torowisku mężczyznę. Według oceny zgłaszającego wszystko wskazywało na to, że leżący na torowisku mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast włączyli sygnały dźwiękowe i błyskowe i pojechali we wskazane miejsce. Zauważyli mężczyznę, który spożywał alkohol. Funkcjonariusze niezwłocznie ściągnęli go z torowiska. Szybka interwencja policjantów udaremniła próbę targnięcia się na własne życie. 46-latek oświadczył, że chciał popełnić samobójstwo z powodu problemów osobistych. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mieszkańca Nowej Soli. Badanie wykazało, że miał trzy promile alkoholu. Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do szpitala i oddali w ręce medyków.

Natychmiastowa reakcja sierż. Dariusza Rurarza oraz st. post. Daniela Zatwarnickiego z nowosolskiej jednostki spowodowała, że 46-latek, który zapowiadał chęć odebrania sobie życia jest pod opieką lekarzy i jego życiu nic już nie zagraża.

***

Oficer dyżurny Komisariatu Policji VII w Łodzi otrzymał informację o tym, że jeden z mieszkańców Łodzi chce odebrać sobie życie. Najpierw chciał on podpalić się w swoim mieszkaniu, jednak gdy przyjechali tam funkcjonariusze, zdesperowanego mężczyzny nie było już na miejscu.

Szybko ustalono, jak wygląda niedoszły samobójca - informacje te przekazano wszystkim policyjnym patrolom z garnizonu dolnośląskiego.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Prusicach (woj. dolnośląskie), podczas sprawdzania okolic stacji PKP w miejscowości Skokowa, zauważyli mężczyznę, który pasował wyglądem do rysopisu.

Okazało się, że jest to poszukiwany mieszkaniec Łodzi. Pogotowie ratunkowe przewiozło go do szpitala na konsultację lekarską.

***

Oficer dyżurny dzierżoniowskiej Policji otrzymał prośbę, aby sprawdzić, co dzieje się ze starszą, samotnie mieszkającą kobietą. Zaniepokojona siostra 90-latki, nie mogła się do niej dodzwonić. Mieszkała w innej części Polski, nie miała więc możliwości sprawdzenia, co się dzieje.

Funkcjonariuszom nikt nie otworzył drzwi. Po pewnym czasie usłyszeli hałas dobiegający z wnętrza mieszkania. Natychmiast podjęli decyzję o wejściu do środka – leżała tam nieprzytomna staruszka. Policjanci udzielili jej pierwszej pomocy i przekazali ratownikom medycznym. Przytomną już kobietę karetką przewieziono do szpitala.

***

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, wczoraj, około południa, został zaalarmowany, że w jednej z miejscowości powiatu kolneńskiego, mężczyzna chce targnąć się na własne życie. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Po wejściu do domu zastali 40-latka, który targnął się na własne życie. Mundurowi w składzie: młodszy aspirant Łukasz Gordon i starszy sierżant Adam Śniadach natychmiast przystąpili do działania. Podbiegli do mężczyzny i udzielili pierwszej pomocy przywracając mu czynności życiowe. To już kolejny przypadek, gdy zdecydowana i szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii.

(KWP w Radomiu/ KWP w Gorzowie Wlkp./KWP we Wrocławiu, KWP w Białymstoku /ab/kp/ig)

 

Powrót na górę strony