Łódź: Piętnasty egzaminator WORD zatrzymany za korupcję - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź: Piętnasty egzaminator WORD zatrzymany za korupcję

15-go już egzaminatora WORD w Łodzi podejrzanego o przyjmowanie łapówek zatrzymali Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją. Pierwsi trzej trafili do aresztu w połowie grudnia ubiegłego roku, kolejnych osiem osób zatrzymano w październiku tego roku.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją wspólnie z Wydziałem Dochodzeniowo Śledczym KWP w Łodzi zatrzymali kolejnych 8 osób w głośnej aferze korupcyjnej w łódzkim WORDzie. Zatrzymania rozpoczęły się dzisiaj rano w miejscach zamieszkania, tym samym policjanci zlikwidowali egzaminacyjną pajęczynę. Mężczyźni w wieku od 44 do 68 lat podejrzani są o przyjęcie i obietnicę przyjęcia ponad 700.000 zł od ponad 1700 osób (starających się o prawo jazdy), czym zorganizowali sobie stałe źródło dochodu.

Zatrzymani czterej aktualni i czterej byli egzaminatorzy odpowiedzą również za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznych.

To kolejne zatrzymania w toczącej się od grudnia ubiegłego roku aferze korupcyjnej. Łącznie występuje w tej sprawie już 83 podejrzanych. Są wśród nich osoby, które wręczały łapówki, właściciele szkół, instruktorzy szkół jazdy oraz egzaminatorzy - tych jest już 14. Piętnaście osób było tymczasowo aresztowanych. Wnikliwa praca operacyjna i dochodzeniowa to ponad 500 przesłuchanych osób i ok. 50 tomów akt śledczych. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności). Łącznie w tej aferze korupcyjnej zarzuty przedstawiono 84 podejrzanym.

Zatrzymanemu dzisiaj nad ranem w jednym z mieszkań w Łodzi 46-letniemu egzaminatorowi zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przyjmowanie łapówek m.in. w zamian za pozytywne wyniki egzaminu na prawo jazdy mimo popełnienia błędów przez osobę egzaminowaną. Taką korzyść w okresie od czerwca 2002 roku do grudnia 2004 przyjął od co najmniej 264 osób w kwocie powyżej 108 tys. złotych. Pośrednikami byli najczęściej właściciele i instruktorzy szkół jazdy.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja