Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za pobicie, które doprowadziło do śmierci mężczyzny

Data publikacji 04.04.2018

Inowrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzanych o udział w przestępstwie, do którego doszło w lutym na terenie miasta. W jednym z mieszkań znaleziono martwego 51-latka z licznymi obrażeniami świadczącymi o tym, że do jego śmierci przyczyniły się inne osoby. Zatrzymany 29-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Kobiecie grozi kara do 12 lat więzienia, mężczyźnie nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

W lutym, w jednym z mieszkań przy ul. Kościuszki w Inowrocławiu zostały ujawnione zwłoki mężczyzny. Materiał dowodowy wykazał, że do obrażeń i śmierci przyczyniły się inne osoby. Inowrocławscy policjanci, wyjaśniając okoliczności zdarzenia gromadzili informacje, które potwierdziły, że w mieszkaniu tym doszło do przestępstwa. O związek ze zdarzeniem kryminalni podejrzewali 29-latka i 36-latkę, których zatrzymali w miniony piątek, 30.03.2018 r.

Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na terenie gminy Dąbrowa Biskupia. Kobieta została zatrzymana w gminie Rojewo. W minioną sobotę, 31.03.2018 r. oboje zostali doprowadzeni do oskarżyciela, który zarzucił mężczyźnie usiłowanie rozboju i pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Kobieta zaś odpowie za usiłowanie rozboju.

Mężczyzna z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trafił do sądu, który zadecydował o tym, że najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. Kobieta została objęta policyjnym dozorem. Ma ona również zakaz kontaktowania się ze świadkami.

Za usiłowanie rozboju grozi kara do 12 lat więzienia. Za pobicie, którego następstwem jest śmierć człowieka, nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony