Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grafficiarz zatrzymany

Data publikacji 25.02.2008

Policjanci zatrzymali w pościgu mężczyznę, który w nocy pomalował farbą elewację jednego ze świdnickich bloków. Jak się okazało 26-letni student był pijany, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalają wartość strat, jakie spowodował wandal.

Dochodziła godzina 02:30, gdy policjanci patrolujący centrum Świdnika w okolicy ul. Racławickiej zauważyli, że jakiś mężczyzna maluje sprayem elewację bloku. W budynku mieści się administracja spółdzielni mieszkaniowej. Na widok patrolu mężczyzna zaczął uciekać. Podczas ucieczki odrzucił puszkę z farbą w sprayu. Po kilkuminutowym pościgu policjanci zatrzymali wandala. Po przewiezieniu do komendy poddano go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Jak się okazało, 26-letni mieszkaniec Świdnika był pijany, wynik wskazał 2 promile. Student noc spędził w policyjnym areszcie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna wcześniej karany był za zakłócanie porządku publicznego.

Śledczy ustalają wartości strat, jakie poniosła spółdzielnia mieszkaniowa. Jeśli okaże się, że wyniosą powyżej 250 zł, mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 26 latek przyznał się do winy. Zaproponował, że odmaluje ścianę budynku i zapłaci 1000 zł grzywny.

Powrót na górę strony