Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie 51-latkowi

Policjanci z Brzegu uratowali życie 51-latkowi. Mężczyzna przewrócił się, stracił przytomność i przestał oddychać. Szybka reakcja post. Arkadiusza Chromika i sierż. Piotra Mańki przyczyniła się do uratowania życia poszkodowanemu. Policjanci przeprowadzili reanimację i przywrócili funkcje życiowe mężczyźnie. Przytomnego przekazali w ręce zespołu ratowniczego.

We wtorek tuż przed godziną 6.00 dyżurny brzeskiej Policji otrzymał informację, z której wynikało, że na jednej z ulic w mieście ma leżeć mężczyzna. Funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego szybko pojechali na miejsce. Tam zastali przytomnego 51-latka.

Z relacji mężczyzny wynikało, że przewrócił się na chodniku i nie mógł wstać. Uskarżał się też na duszności, był roztrzęsiony, a kontakt z nim z każdą chwilą bardziej utrudniony. Policjanci wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego i cały czas monitorowali czynności życiowe poszkodowanego. Kilka chwil później mężczyzna stracił świadomość i przestał oddychać.

Funkcjonariusze natychmiast udrożnili drogi oddechowe i przystąpili do reanimacji 51-latka. Po kilku chwilach mężczyzna odzyskał oddech. Wtedy policjanci ułożyli go w pozycji bezpiecznej i do przyjazdu karetki pogotowia monitorowali oddech poszkodowanego. Zespół ratowników przytomnego już mężczyznę przewiózł do szpitala.

(KWP w Opolu / kp)

 

  • policjant przy radiowozie
  • policjant przy radiowozie
Powrót na górę strony