Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nożownik zatrzymany

Data publikacji 25.02.2008

Tarnogórscy policjanci zatrzymali 18-letniego nożownika. Mężczyznę podczas spaceru w parku zaczepił 15-latek, który w trakcie krótkiej rozmowy, uderzył go w twarz. Zaatakowany pchnął nożem nastolatka i uciekł. Ranny chłopak trafił do szpitala. Jak określają lekarze, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. O losie nożownika zdecyduje dzisiaj sąd.

Wszystko wydarzyło się wczoraj około 17.00 w parku przy ulicy Księdza Płonki w Tarnowskich Górach. Spacerującą parę zaczepił 15-letni chłopak, który w parku był w towarzystwie swoich rówieśników. W trakcie rozmowy nastolatek uderzył w twarz mężczyznę. Zaatakowany pchnął nożem w klatkę piersiową napastnika i uciekł z dziewczyną w kierunku pobliskiego osiedla. Ranny o zdarzeniu powiadomił swoją matkę, która na miejsce wezwała pogotowie ratunkowe. Nastolatek trafił do szpitala. Jak określają lekarze, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wezwani na miejsce policjanci natychmiast zaczęli szukać nożownika. Mężczyzna został zatrzymany na osiedlu w Strzybnicy. Jak okazało się, był pijany, we krwi miał 0,4 promila alkoholu. Zatrzymany w trakcie rozmowy z policjantami nie potrafił wytłumaczyć swojego postępowania. Dzisiaj o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Powrót na górę strony