Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żona sprzątała „biżuterię”, a mąż sprzedawał „fanty”

Data publikacji 06.04.2018

Blisko 100 tys. zł - to szacunkowa kwota strat, na jakie narażone zostały cztery rodziny z powiatu otwockiego, które korzystały z usług 37-letniej obywatelki Ukrainy, zajmującej się domowym sprzątaniem i robieniem porządków. W czasie kiedy kobieta pracowała, z domów znikała biżuteria oraz inne precjoza, a także pieniądze. Kryminalni namierzyli, a następnie zatrzymali podejrzaną oraz jej 40-letniego męża. Obydwoje usłyszeli już zarzuty karne w tej sprawie. Sprawa ma charakter rozwojowy. W policyjnym depozycie znajdują się kosztowności, które czekają na rozpoznanie przez właścicieli.

Otwoccy kryminalni zajęli się ustaleniem adresu i namierzeniem kobiety podejrzewanej o kradzieże. Miała nią być obywatelka Ukrainy, która najmowała się do sprzątania domów w powiecie otwockim. Oprócz sprzątania, kobieta prawdopodobnie dokładnie lustrowała to, co znajduje się w środku. Podczas prowadzonej sprawy ustalono, że z czterech domów, w których robiła porządki, zniknęła cenna biżuteria, precjoza i pieniądze.

Kryminalni namierzyli mieszkanie, w którym mieszkała cudzoziemka. Przeszukując wynajmowany lokal, odnaleźli w nim kosztowności i przedmioty, które mogły pochodzić z przestępstw.

Do policyjnego aresztu trafiła 37-letnia obywatelka Ukrainy i jej 40-letni mąż, też z Ukrainy. Podczas kolejnych czynności w sprawie policjanci ustalili, że kradzione przedmioty zatrzymany mężczyzna najprawdopodobniej sprzedawał w lombardach.

Sprawą zajęli się dochodzeniowcy, gromadząc dowody, które wstępnie wykazały, że małżeństwo mogło mieć związek z kradzieżami i paserstwem. Takie też zarzuty karne usłyszała 37-latka. Dotyczyły one czterech kradzieży popełnionych na szkodę mieszkańców powiatu otwockiego na przełomie 2017 i 2018 roku. Mąż podejrzanej usłyszał natomiast zarzut paserstwa umyślnego, polegającego na ukrywaniu i sprzedaży przedmiotów pochodzących z przestępstw.

W związku z tym, że 37-latka naruszyła przepisy procedury pobytowej na terytorium naszego kraju, została przekazana Straży Granicznej, w celu wdrożenia procedury deportacyjnej. Mąż podejrzanej trafił do zakładu karnego, w związku z nakazem doprowadzenia za nieuiszczone w grzywny, w sprawie dotyczącej przemytu papierosów.

To jeszcze nie jest koniec policyjnego dochodzenia. W dalszym ciągu w policyjnym depozycie znajdują się kosztowności, które czekają na rozpoznanie przez właścicieli. Policjanci proszą takie osoby o kontakt z prowadzącym sprawę asp. szt. Ryszardem Przysowa tel. 22 60 41 228.

(KSP/ mw)

  • Policjant podczas czynności z 37-letnią podejrzaną o kradzieże
  • Policjant podczas czynności z 40-letnim podejrzanym o paserstwo
  • Zabezpieczone przedmioty czekają na rozpoznanie przez właścicieli

Film Żona sprzątała „biżuterię”, a mąż sprzedawał „fanty”

Pobierz plik Żona sprzątała „biżuterię”, a mąż sprzedawał „fanty” (format mp4 - rozmiar 7.57 MB)

Powrót na górę strony