Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie nastolatków niszczących mienie

Data publikacji 25.02.2008

Żagańscy policjanci zatrzymali dwóch 17-latków, którzy sprayem zniszczyli klatkę schodową i drzwi wejściowe kamienicy. Sprawcy przyznali się do winy, zobowiązali się do naprawienia wyrządzonej szkody. Funkcjonariusze dowiedzieli się także kto sprzedał nieletnim alkohol. W tej sprawie również zostanie wszczęte postępowanie.

Policjanci zostali powiadomieni, że w Żaganiu, przy ul. Rynek dwóch młodych ludzi pomalowało farbą w sprayu klatkę schodową i drzwi wejściowe do kamienicy, w której znajduje się m.in. sklep i bar. Dzięki pomocy i szybkiej interwencji mieszkańców, funkcjonariusze zatrzymali dwóch pijanych 17-latków, którzy dokonali tego zniszczenia. U jednego z nich znaleziono puszkę farby.

Zatrzymani wandale to Dariusz S. i Łukasz Z. Obaj są mieszkańcami Żagania. Po wytrzeźwieniu usłyszeli od policjantów zarzut zniszczenia mienia. Sprawcy przyznali się do winy, zobowiązali się również do naprawienia wyrządzonej szkody. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dowiedzieli się też w jakim sklepie młodzi wandale kupili alkohol. W tej sprawie również zostanie wszczęte dochodzenie.

Powrót na górę strony