Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Data publikacji 06.04.2018

Bieruńscy kryminalni, wspólnie z policjantami katowickiego zarządu CBŚP, zlikwidowali w Lędzinach plantację konopi indyjskich. Mundurowi zatrzymali 40-letniego właściciela uprawy, którą prowadził w mieszkaniu, w specjalnym namiocie. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście doniczek z krzewami, sprzęt wspomagający hodowlę i ponad półtora kilograma suszu marihuany.

W wyniku ustaleń policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach zlikwidowana została plantacja konopi indyjskich, prowadzona w jednym z lędzińskich mieszkań. Mundurowi CBŚP, we współpracy z kryminalnymi z Bierunia, znaleźli w nim specjalistyczny namiot, w którym w doniczkach rosły pokaźne krzewy konopi. "Plantator" zadbał również o specjalny sprzęt i nawozy, wspomagające wzrost roślin.

Policjanci przeszukali mieszkanie, zabezpieczając w sumie 13 krzewów konopi indyjskich, prawie 1,7 kg gotowego suszu marihuany, a także sprzęt służący do jej uprawy i pielęgnacji. Stróże prawa zatrzymali właściciela plantacji - 40-letniego lędzinianina.

Jeszcze dzisiaj, 06.04.br., mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty dotyczące uprawy i posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

  • zlikwidowana plantacja konopi
  • zlikwidowana plantacja konopi
  • zlikwidowana plantacja konopi
  • zlikwidowana plantacja konopi
  • zlikwidowana plantacja konopi
  • zlikwidowana plantacja konopi

Film Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Pobierz plik Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich (format mp4 - rozmiar 23.53 MB)

Powrót na górę strony