Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginioną 3-latkę

Data publikacji 25.02.2008

Świętokrzyscy policjanci odnaleźli 3-letnią dziewczynkę, która zaginęła wczoraj po południu w Ćmielowie. W akcji poszukiwawczej brało udział ponad 100 funkcjonariuszy, zaangażowano też dwa śmigłowce z kamerą termowizyjną. Dziecko odnaleziono całe i zdrowe w wyrobisku po kamieniołomach, kilka kilometrów od jej domu. Okoliczności tej sprawy wyjaśniają teraz dochodzeniowcy.

Dziewczynka bawiła się ze starszym rodzeństwem na podwórku. Około 17.00 rodzina zorientowała się, że dziecka nigdzie nie ma. O wszystkim zostali powiadomieni policjanci. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Dokładnie przeszukiwali okolicę, sprawdzając wszystkie zabudowania. Teren patrolował specjalny śmigłowiec z kamerą termowizyjną. W akcję zaangażowanych było ponad 100 policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy straży pożarnej. Dzisiaj około 10 dziewczynkę odnaleziono. 3-latkę zauważono w wyrobisku po kamieniołomach. Miejsce to znajduje się w kompleksie leśnym, oddalone jest o kilka kilometrów od miejsca zamieszkania dziecka.

Dziewczynka była wystraszona i zziębnięta, ale jej życiu i zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Policjanci od razu przekazali dziewczynkę pod opiekę lekarza. Teraz ostrowieccy funkcjonariusze będą ustalać wszystkie okoliczności w tej sprawie. Śledczy oraz sąd rodzinny sprawdzą także, czy rodzice 3-latki właściwie sprawowali nad nią opiekę.

Powrót na górę strony