Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla dzielnicowych za pomoc i okazane serce

Data publikacji 06.04.2018

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich nadkom. Roberta Klimka wpłynęły podziękowania dla dzielnicowych st. sierż. Krzysztofa Kubika oraz st. sierż. Rafała Majchrzaka. W liście do szefa piekarskich policjantów, małżeństwo z Piekar Śląskich podziękowało mundurowym za pomoc, uprzejmość i okazane serce. Dzięki reakcji policjantów miejsce, gdzie zepsuł się samochód, zostało właściwie zabezpieczone, a sam pojazd trafił do warsztatu.

Kilka dni temu na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Wyszyńskiego doszło do awarii jednego z pojazdów. Podróżujące pojazdem starsze małżeństwo nie mogło kontynuować dalszej jazdy. Pomimo tego, że miejsce było dosyć ruchliwe, przez kilkanaście minut nikt z kierujących nie zatrzymał się z pomocą potrzebującym mieszkańcom Piekar. Na szczęście przez skrzyżowanie przejeżdżali w tym czasie dzielnicowi z piekarskiej komendy, którzy, gdy tylko zauważyli osoby potrzebujące ich pomocy, bez wahania ruszyli w ich kierunku. Policjanci pomogli zabezpieczyć miejsce awarii oraz wyjaśnili, co należy w tej sytuacji zrobić. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu, z której zapis publikujemy poniżej. Wczoraj na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Piekarach Śląskich wpłynęły podziękowania od Pani Łucji i Pana Eugeniusza. Małżeństwo podkreśla wdzięczność za okazane serce oraz pomoc w kryzysowej sytuacji. Odnosząc się do otrzymanych podziękowań, dzielnicowy st. sierż. Krzysztof Kubik powiedział:

„Każdego dnia staramy się sumiennie wykonywać nasze obowiązki służbowe. Gdy tylko możemy pomóc drugiej osobie, nie zastanawiamy się, tylko zaczynamy działać. Kto wie, może kiedyś to my będziemy potrzebowali pomocy. Mam nadzieję, że taka naturalna, niczym niewymuszona postawa, będzie przykładem dla innych, że warto pomagać. Jak widać w tej sytuacji, czasem mały gest znaczy tak wiele. Jest nam niezmiernie miło otrzymując takie podziękowania, co tylko motywuje nas do dalszej pracy na rzecz mieszkańców. Pani Łucji oraz Panu Eugeniuszowi życzymy powodzenia i wszystkiego dobrego”.

To nie pierwszy przypadek, kiedy policjanci z Piekar Śląskich wyróżniają się wzorową postawą. W ubiegłym roku dzielnicowi uratowali duszące się roczne dziecko, o czym można przeczytać TUTAJ.

(KWP w Katowicach / mw)

Film Podziękowania dla dzielnicowych za pomoc i okazane serce

Pobierz plik Podziękowania dla dzielnicowych za pomoc i okazane serce (format mp4 - rozmiar 15.58 MB)

Powrót na górę strony