Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 1240 tabletek ekstazy nie trafi na narkotykowy rynek

Data publikacji 25.02.2008

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali trzech gdańszczan podejrzanych o handel narkotykami. Zabezpieczono ponad 1240 tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości prawie 9 tysięcy złotych. Wobec jednego z zatrzymanych sąd zastosował już tymczasowy areszt. Wkrótce wszyscy poniosą odpowiedzialność za swoje czyny.

Kryminalni z pruszczańskiej komendy zatrzymali do kontroli fiata pandę. Przypuszczali, że tym autem mogą jechać dilerzy narkotyków. Przeczucia funkcjonariuszy potwierdziły się. W trakcie kontroli przy 18-letnim pasażerze policjanci znaleźli 100 tabletek ekstazy. Patryk B. miał je w kieszeni kurtki.

Śledczy szybko ustalili, u kogo chłopak zaopatrywał się w narkotyki. Jeszcze tego samego dnia w ich ręce wpadł 21-letni Michał P. Przed sądem rodzinnym stanie też ich 17-letni łącznik.

W mieszkaniu zajmowanym przez Michała P. policjanci znaleźli kolejne tabletki ekstazy. Ponad 1140 sztuk narkotyku leżało w woreczkach na szafce. Mężczyzna trafił do aresztu.

Okazało się, że środki odurzające były rozprowadzane w lokalach rozrywkowych w całym Trójmieście. Teraz policjanci ustalają, od kiedy trwał ten przestępczy proceder.

Powrót na górę strony