Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lub.: Aresztowany kierowca, który spowodował śmiertelny wypadek w Łąkorzu

Data publikacji 06.04.2018

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie kierowca, który w miniony wtorek spowodował wypadek w miejscowości Łąkorz. Mężczyzna kierując audi potrącił dwie nastolatki jadące na rolkach. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń obie zginęły. Sprawca w chwili zdarzenia był pod wpływem środków odurzających.

Do wypadku drogowego doszło na drodze powiatowej w miejscowości Łąkorz na terenie gminy Biskupiec. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący osobowym audi na prostym odcinku drogi potrącił dwie nastoletnie dziewczynki jadące na rolkach.

Pomimo przeprowadzonej akcji ratunkowej jedna z 15-latek zmarła na miejscu zdarzenia, druga została stamtąd zabrana karetką pogotowia, by następnie trafić na pokład helikoptera Lotniczego Pogotowania Ratunkowego i w konsekwencji do szpitala - niestety pomimo cały czas trwającej reanimacji nastolatka zmarła w trakcie transportu.

Funkcjonariusze pracowali na miejscu pod nadzorem prokuratora. Przesłuchiwali świadków, wykonywali oględziny miejsca zdarzenia, pojazdu oraz zabezpieczali ślady.

Policjanci na miejscu wypadku zatrzymali kierowcę audi. Mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Przeprowadzone badanie wykazało, że by trzeźwy. Wstępne badania moczu wykazały jednak, że 28-latek mógł znajdować się pod wpływem środków psychoaktywnych. Pobrano od niego krew celem dokładnej analizy.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie 28-latkowi zarzutów spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym znajdując się pod wpływem środków odurzających oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem tych środków.

Dziś Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec mieszkańca gminy Biskupiec tymczasowy areszt w wymiarze 3 miesięcy.

lm/in

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.88 MB)

Powrót na górę strony