Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje samochodów zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 25.02.2008

Policjanci z gdańskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby, które prawdopodobnie zajmowały się kradzieżami samochodów. Para przestępców próbowała ukraść skodę z parkingu przed centrum handlowym. Policjanci ustalają czy to ich pierwsze przestępstwo. Za kradzież z włamaniem grozi im 10 lat więzienia.

Z informacji zebranych przez policjantów wynikało, że w rejonie parkingu jednego z gdańskich centrów handlowych działa grupa kradnąca samochody. Kryminalni rozpoczęli obserwację tego rejonu i wieczorem zatrzymali sprawców. Patrol interweniował natychmiast po tym jak 45-latek wysiadł ze swojego audi i podszedł do zaparkowanej skody, którą następnie gwałtownie odjechał. Jego 32-letnia towarzyszka prowadziła audi. Na widok pościgu sprawca porzucił samochód i przesiadł się do audi.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione auto i kontynuowali pościg za sprawcami. Okazało się, że skoda miała uszkodzoną stacyjkę co potwierdziło podejrzenia, że została skradziona. Ponadto w środku policjanci znaleźli elektroniczne narzędzie do kradzieży samochodów. Sprawcy zostali zatrzymani na ul. Słowackiego. Mieli przy sobie łamak samochodowy.

Gdańszczanka i sopocianin trafili do aresztu. Policjanci ustalają czy para ma na swoim koncie inne kradzieże samochodów. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony