Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbójnicy za kratkami

Data publikacji 25.02.2008

Sześć osób podejrzewanych o dokonanie rozboju zatrzymali policyjni wywiadowcy z Bemowa. Grupa młodych ludzi w wieku 18-26 lat napadła na dwóch 20-latków. Skradzione ofiarom przedmioty, w tym aparat fotograficzny i baterię z telefonu komórkowego, policjanci znaleźli w torebce 26-letniej Izabeli J. Za napad odpowie również zatrzymany przez policjantów z Woli 38-letni Paweł J. Mężczyzna pobił i okradł swojego znajomego.

Do pierwszego zdarzenia kilkanaście minut po godzinie 3:00 przy ul. Konarskiego. Dwóch 20-latków zostało zaczepionych przez grupę młodych ludzi. Napastnicy zażądali od swoich ofiar wydania wszystkich drogocennych rzeczy. Kiedy mężczyźni odmówili, chuligani pobili ich i okradli, zabierając między innymi aparat fotograficzny i telefon komórkowy. Uciekli pomiędzy pobliskie zabudowania. Poszkodowani o całym zdarzeniu natychmiast poinformowali Policję.

Piętnaście minut później przy ul. Krysta policyjni wywiadowcy zauważyli głośno zachowującą się grupę młodzieży. Podczas legitymowania okazało się, że kilku z mężczyzn miało widoczne zaczerwienienia oraz zasinienia na twarzy. Po chwili okazało się, że policjanci mają do czynienia ze sprawcami rozboju sprzed kilkunastu minut. Przy znajdującej się w grupie kobiecie, 26-letniej Izabeli J., policjanci znaleźli skradziony aparat fotograficzny oraz baterię z telefonu komórkowego. Podczas zatrzymywania szóstki podejrzewanych do funkcjonariuszy podszedł znajomy sprawców, 24-letni Paweł P. W ręce trzymał lusterko samochodowe. Jak się okazało, wyrwał je z zaparkowanego w pobliżu nissana.

Paweł P. wraz z 18-letnim Krzysztofem O. zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień (mieli od 1,5 do 2 promili alkoholu we krwi). Pozostali 19-letni Damian P. (0,8‰), 18-letni Michał W. (1,8‰), 18-letnia Marlena W. (0,2‰), 26-letnia Izabela J. (0,4‰) i 20-letni Piotr O. (0,3‰) noc spędzili w policyjnej celi.

Drugie zdarzenie miało miejsce wczoraj po godzinie 15:00. Policjanci z Woli zatrzymali 38-letniego Pawła J. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie rozboju na 40-letnim znajomym. Jak ustalili funkcjonariusze, podczas libacji alkoholowej Paweł J. najpierw pobił kolegę, po czym zabrał mu telefon komórkowy i 10 zł. Za skradzione pieniądze kupił paczkę papierosów. Przy zatrzymanym policjanci znaleźli resztę, jaka mu została. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany, miał we krwi 2,4 promila alkoholu. Wkrótce stanie przed sądem.

Powrót na górę strony