Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzione volkswageny, toyoty, skutery i… koparki

Data publikacji 25.02.2008

Policjanci z Kalisza Pomorskiego zlikwidowali dziuplę z kradzionymi samochodami. Na terenie prywatnej posesji funkcjonariusze znaleźli kradzione pojazdy i sporą ilość części samochodowych i innych narzędzi wartości kilkuset tysięcy złotych. W dziupli znajdowała się także nowoczesna koparko-spycharka, laweta samochodowa, motocykle i skutery. W tej sprawie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn.

Zlikwidowana dziupla, w której rozbierano na części kradzione pojazdy oddalona była o około 3 km od innych zabudowań Kalisza Pomorskiego. Od dostępu osób postronnych chronił ją zalesiony, bagnisty i trudno dostępny teren.
Policjanci z Kalisza Pomorskiego, którzy przeprowadzili przeszukanie nie sądzili, że ujawnią aż tak dużą ilość kradzionych pojazdów i innych przedmiotów. Wśród znalezionych samochodów są dwa auta vw transporter, toyota hilux – wszystkie skradzione w styczniu br. na terenie gminy Czaplinek, vw golf – utracony w ubiegłym roku w województwie łódzkim. Wymienione samochody były już częściowo zdekompletowane, a niektóre z części przygotowane były do wywiezienia.

Policjanci na rozległym terenie przy omawianej posesji znaleźli ponadto pocięte karoserie trzech innych pojazdów, najprawdopodobniej także kradzionych. Części te są tak zdekompletowane, iż brak jest nawet możliwości ustalenia marek tych aut. W dziupli znajdowała się także nowoczesna koparko-spycharka, laweta samochodowa, motocykle i skutery. Ponadto wiele elementów wyposażenia aut – w tym komplety nowych kół, aluminiowych felg, stacyjek samochodowych – co wskazuje na to, że proceder rozbierania kradzionych aut trwał dłuższy czas. Policjanci zabezpieczyli także kilkadziesiąt sztuk elektronarzędzi, fabrycznie nowych sprężarek i kamer przemysłowych. Trwa ustalanie prawowitych właścicieli wszystkich tych przedmiotów.

Podejrzewany o „prowadzenie” zlikwidowanej dziupli 34-letni Krzysztof C. został zatrzymany następnego dnia na terenie Mierzyna przez policjantów ze Szczecinie. Razem z nim zatrzymano 28-letniego Maciej T. mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego.
Krzysztof C. - ostatnio zameldowany w łodzi był ponadto poszukiwany za kradzieże przez tamtejszą policję.

Po jego zatrzymaniu przedstawiono mu zarzuty za kradzieże samochodów na terenie gminy Czaplinek. Ujęcie Krzysztofa C. pozwoliło także na wyjaśnienie wcześniejszej sprawy włamania do salonu fryzjerskiego w Kaliszu Pomorskim. Skradziony wówczas sprzęt wyposażenia z tego lokalu o wartości około 50 tys. zł policjanci odnaleźli w jednym z salonów w powiecie polickim.

Policjanci zapowiadają wnioski o tymczasowe aresztowanie.
Sprawa jest rozwojowa. Prowadzący postępowanie nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Film Kradzione volkswageny, toyoty, skutery i… koparki


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kradzione volkswageny, toyoty, skutery i… koparki (format flv - rozmiar 3.9 MB)

Powrót na górę strony