Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Broniły się przed atakiem napastnika - finał akcji "Bezpieczna Kobieta"

Lubińscy policjanci po raz dziewiąty zorganizowali bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Uczestniczki przez cały marzec poznawały różne metody obezwładnienia napastnika. Kurs obejmował naukę obrony na sali sportowej, w pubie, trening na szpilkach w galerii oraz w miejskim autobusie. Akcja pn. „Bezpieczna Kobieta” została objęta patronatem przez Starostę Lubińskiego i Prezydenta Miasta Lubina.

Po raz kolejny Komenda Powiatowa Policji w Lubinie przy współpracy Sekcji Krav Maga Be - Safe przeprowadziła bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet pn. „Bezpieczna kobieta”. Panie w trakcie 9 spotkań dowiedziały się, jak skutecznie odeprzeć nagły atak i obezwładnić napastnika.

Do napadu może dojść w każdej chwili i w niesprzyjających warunkach, dlatego kursantki uczyły się, jak odeprzeć atak w butach na obcasach, które nie ułatwiają utrzymania równowagi, w jadącym autobusie oraz na małej przestrzeni w pubie. Panie doskonaliły umiejętności, jak szybko reagować i prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku, stosować skuteczne techniki w bliskim kontakcie z przeciwnikiem, w tym aktywowanie wrażliwych punktów na ciele człowieka.

Kolejny kurs samoobrony dla kobiet pn. „Bezpieczna Kobieta” odbył się dzięki wsparciu Starosty lubińskiego, który sfinansował zajęcia i po raz dziewiąty objął akcję patronatem. Działania patronatem zostały objęte także przez Prezydenta Miasta Lubina.
 

Do akcji lubińskich policjantów przyłączyły się również Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Lubinie, Galeria „Cuprum Arena” ipub "Euforia".

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • Broniły się przed atakiem napastnika - finał akcji "Bezpieczna Kobieta"
  • Broniły się przed atakiem napastnika - finał akcji "Bezpieczna Kobieta"
  • Broniły się przed atakiem napastnika - finał akcji "Bezpieczna Kobieta"
  • Broniły się przed atakiem napastnika - finał akcji "Bezpieczna Kobieta"

Film Broniły się przed atakiem napastnika - finał akcji "Bezpieczna Kobieta"

Opis filmu: Broniły się przed atakiem napastnika - finał akcji "Bezpieczna Kobieta"

Powrót na górę strony