Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc przyszła na czas

Data publikacji 09.04.2018

Policjanci ze świdnickiej jednostki uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Mundurowi odnaleźli go w lesie, gdy już wsiał na lince przymocowanej do drzewa. Szybko go odcięli i udzielili pierwszej pomocy. Przasnyscy policjanci z kolei uratowali 32-latka, który chciał popełnić samobójstwo skacząc do rzeki.

W piątek, 06.04.br., późnym popołudniem policjanci pojechali na interwencję do jednego z domów. Ze zgłoszenia wynikało, że mieszkająca tam kobieta odnalazła list męża, z którego wynikało, że ten chce odebrać sobie życie w lesie. Mundurowi ruszyli do poszukiwań mężczyzny.

W odległości 300m od skraju lasu policjanci zauważyli osobę, która już wisiała na drzewie. Policjant szybko wspiął się na drzewo, a policjantka podtrzymywała mężczyznę za nogi. Po odcięciu linki, funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i powiadomili pogotowie. Pomagali też w transporcie mężczyzny przez las do karetki.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

***

W niedzielę, 08.04.br., młody mężczyzna poinformował przasnyskich strażaków, że chce popełnić samobójstwo i skoczyć do rzeki. Po chwili od uzyskanej informacji przasnyscy policjanci byli przy ul. Ojca B. Krystkiewicza. Na moście stał 32-latek, który z daleka krzyczał, że chce popełnić samobójstwo. Gdy mężczyzna usłyszał dźwięk syreny nadjeżdżających wozów strażackich, puścił się barierki i skoczył. Policjanci chwycili go za ubranie, a następnie wciągnęli na most. Niedoszły samobójca został karetką pogotowia przewieziony do szpitala.

Kilka dni temu przasnyscy policjanci ratowali tego samego mężczyznę. Zadzwonił on wtedy do dyżurnego komendy w Przasnyszu i powiedział, że zamierza popełnić samobójstwo, po czym rozłączył się. Po kilkukrotnej próbie funkcjonariuszom udało się nawiązać kontakt telefoniczny z mężczyzną. Prowadzili oni rozmowę tak, aby odwieść go od zamiaru odebrania sobie życia, ale także by ustalić gdzie obecnie się znajduje. Natychmiast po ustaleniu adresu na miejsce wysłane zostały policyjne patrole i pogotowie ratunkowe.

(KWP w Lublinie / KWP w Radomiu/ mw)

Powrót na górę strony