Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zemsta za niesprzedanie piwa

Data publikacji 25.02.2008

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który oblał kilka osób benzyną i chciał je podpalić. Kompletnie pijany 43-letni Zygmunt K. w ten sposób chciał się zemścić za odmowę sprzedaży piwa na tzw. zeszyt. Teraz oczekuje na zarzuty w policyjnym areszcie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Chopina w Goleniowie. Zygmunt K. chciał kupić piwo. Problem polegał na tym, że mężczyzna nie miał pieniędzy. Właścicielka sklepu odmówiła sprzedaży na tzw. zeszyt. Po pewnym czasie amator piwa na kredyt ponownie pojawił się w pobliżu sklepu. W ręku trzymał plastikową butelkę. Mężczyzna wszedł do pomieszczenia na zapleczu sklepu, gdzie przebywało 6 osób, w tym właściciele sklepu. Gwałtownym ruchem oblał wszystkich substancją z butelki, po czym wyciągnął zapalniczkę i powiedział, że ich podpali. Został szybko obezwładniony. Na miejsce wezwano patrol policji. Okazało się, że 43-latek jest kompletnie pijany. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na stan upojenia alkoholowego został przewieziony do izby wytrzeźwień.

Ze wstępnych badań wynika, że w butelce znajdowała się benzyna. Mężczyźnie zostanie przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa groźby karalnej. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony