Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zawinęli ofiarę w dywan i pobili

Data publikacji 25.02.2008

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 22- letniego mieszkańca Gdyni, po tym jak wspólnie z dwoma kompanami pobił i skopał 52-latka zawijając go w dywan i zdemolował mu mieszkanie chcąc wymusić pieniądze na alkohol. Teraz mężczyzna odpowie za rozbój, niszczenie mienia i znieważenie policjantów. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W czwartek w nocy 52- letni gdynianin zgłosił się w komisariacie na Witominie, by zawiadomić o tym, że we własnym mieszkaniu podczas towarzyskiego spotkania został pobity przez trzech mężczyzn. Sprawcy zawinęli go w dywan, bili i kopali. W ten sposób chcieli wymusić od 52-latka pieniądze na alkohol. Mężczyzna został uwolniony kiedy obiecał, że przyniesie alkohol do domu. Wychodząc zamknął mieszanie na klucz i pobiegł prosto na komisariat.

Policjanci natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania 52-latka. Sprawcy, którzy zabarykadowali się od środka, zaczęli demolować mieszkanie – wyrywali drzwiczki od mebli i tłukli zastawę kuchenną. Kiedy funkcjonariusze dostali się do mieszkania mężczyźni uciekli przez okno. Jednego z nich funkcjonariusze zatrzymali po krótkim pościgu. 22-letni gdynianin był już wcześniej notowany. Zatrzymanie dwóch jego kompanów jest kwestią czasu.
Powrót na górę strony