Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA zatrzymany w Londynie

Data publikacji 25.02.2008

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania Cezary E. mieszkaniec powiatu średzkiego został zatrzymany w Londynie przez brytyjską Policję. W kwietniu 2007 roku mężczyzna spowodował wypadek drogowy, w którym zginęły dwie osoby i uciekł z jego miejsca. Po przewiezieniu do Polski Cezary E. stanie przed obliczem sprawiedliwości. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

13 kwietnia 2007 wieczorem, kierujący nissanem patrol Cezary E., wyjeżdżając z drogi podporządkowanej w Jarosławcu, zderzył się z jadącym drogą główną oplem kadetem, po czym uciekł z miejsca. W oplu jechało pięć osób. Niestety kierowca i jeden z pasażerów ponieśli śmierć na miejscu, natomiast pozostali pasażerowie z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Średzcy policjanci szybko ustalili, iż kierowcą nissana, który spowodował ten wypadek był Cezary E., mieszkaniec powiatu średzkiego. Wiedzieli również, iż powodem jego ucieczki mogło być to, że nie miał on prawa jazdy, gdyż utracił je za spowodowanie w 2005 roku wypadku drogowego.

Cezary E. od tego feralnego dnia ukrywał się przed Policją. Kryminalni pracujący nad sprawą ustalili, że pierwsze kroki po wypadku skierował on do Marka L. - swojego kolegi, od którego dostał ubranie i torbę. Tak wyposażony, kupił bilet i z Piły uciekł autobusem do Londynu. Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał Europejski Nakaz Aresztowania Cezarego E.

Kilka dni temu, średzka policja otrzymała informację o zatrzymaniu go przez brytyjskich policjantów w Londynie.

W tej chwili trwają uzgodnienia w sprawie przewiezienia Cezarego E. do Polski . Kiedy do tego dojdzie, zostanie "rozliczony" za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Jarosławcu. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony