Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni "wodniacy" z Torunia uratowali kobietę

Data publikacji 10.04.2018

Policyjni „wodniacy” z Torunia uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze w trakcie rozmowy przekonali desperatkę, by wyszła z lodowatej wody i asekurując ją sprowadzili na brzeg. Tam zajęli się kobietą zaalarmowani o zdarzeniu ratownicy.

Wczoraj, 9 kwietnia br., około godz. 16.30 policjanci z Zespołu Prewencji Na Wodach i Terenach Przywodnych KMP w Toruniu pełnili służbę na Wiśle w okolicach portu zimowego. Wypływając z portowego basenu mundurowi zauważyli kobietę stojącą po pas w wodzie.

Funkcjonariusze natychmiast podpłynęli do niej i podejmując rozmowę starali się zorientować co się stało. Kobieta była bardzo roztrzęsiona i wychłodzona, woda miała około 8 st. C. Kontakt z kobietą był utrudniony. Podczas rozmowy przyznała, że chce się utopić. Mundurowi uspokoili kobietę i asekurując ją bezpiecznie sprowadzili na brzeg.

Dzięki szybkiej akcji i wykorzystaniu policyjnej motorówki desperatka otrzymała fachową pomoc i szybko trafiła pod opiekę lekarzy. Na szczęście nie stało się jej nic poważnego.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony