Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał skoczyć z wiaduktu - uratowali go policjanci wspólnie ze strażakami

Data publikacji 11.04.2018

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji kutnowskich policjantów i strażaków żyje 75 - latek. Usiłował skoczyć z wiaduktu. Mężczyzna jest już pod opieką lekarzy.

Wczoraj, 10 kwietnia br. ok. 9.30 do dyżurnego kutnowskiej policji wpłynęło zgłoszenie od kierowcy przejeżdżającego ulicą Józefów. Kierowca zauważył na wiadukcie za barierkami kucającego mężczyznę. Natychmiast zadzwonił pod numer 112.

Policjanci natychmiast przybyli na miejsce gdzie zastali mężczyznę, który stał za barierkami na gzymsie znajdującym się na znacznej wysokości nad drogą. Mundurowi prowadząc rozmowę z mężczyzną wolnymi krokami przybliżali się do niego. W tym czasie dojechali strażacy, którzy natychmiast umieścili na drodze pod wiaduktem dmuchany materac. Miało to zniwelować skutki ewentualnego upadku.

W pewnym momencie będąc już blisko mężczyzny policjanci i funkcjonariusz Straży Pożarnej, który przybył na pomoc, podjęli błyskawiczną decyzję. Mundurowi chwycili mężczyznę, dzięki czemu znalazł się on po drugiej stronie barierki. Mężczyzna został przekazany załodze pogotowia ratunkowego.

Dzięki zdecydowanym i skutecznym działaniom policjantów i strażaka życie desperata zostało uratowane. Obecnie mężczyzna przebywa w szpitalu i jest pod fachową opieką lekarzy.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony