Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Nietrzeżwy" poranek na podlaskich drogach

Data publikacji 25.02.2008

Na podlaskich drogach, już po raz kolejny, policjanci przeprowadzili akcję "trzeźwy poranek". Funkcjonariusze zatrzymali 10 pijanych kierowców. "Rekordzistą" okazał się 36-letni Litwin kierujący tirem. Miał 1.2 promila alkoholu w organizmie. To nie ostatnia taka akcja w tym roku.

Na podlaskich drogach, już po raz kolejny, policjanci przeprowadzili akcję "trzeźwy poranek". Od 6 do 8 funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierowców w trzynastu powiatach województwa. Skontrolowano blisko 2200 kierowców. Niestety okazało się, że w tym gronie znalazły się osoby, które zasiadły za kierownicę po spożyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali 10 pijanych kierowców.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 36-letni Litwin prowadzący tira. Został zatrzymany w Grajewie przy ul. Wiórowej. Alkomat wykazał blisko 1.2 promila alkoholu w organizmie. W Mońkach 44-letni kierowca lexusa miał blisko promil alkoholu, a u zatrzymanego w Sokółce 61-letniegio mieszkańca tego miasta alkomat wskazał ponad promil alkoholu w organizmie. Tuż przed godziną 8, w Wysokiem Mazowieckiem, funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 34-letniego kierowcy ciężarowego volvo przewożącego płyty pomnikowe z Mławy. Badanie wykazało u niego 0.3 promila.

Wszyscy zatrzymani dzisiaj kierowcy za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowiedzą przed sądem. Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Powrót na górę strony