Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili kierowcę, zdemolowali autobus - wpadli po pościgu

Data publikacji 25.02.2008

Policjanci z kaliskiej „patrolówki” zatrzymali pięciu wandali, którzy w Kaliszu zdemolowali miejski autobus, pobili i okradli jego kierowcę. Grozi im za to kara nawet 12 lat więzienia.

W piątek w nocy, kaliscy policjanci otrzymali informację o zdemolowaniu autobusu miejskiego i pobiciu kierowcy przez kilka osób. Wandale w pojeździe wybili szybę, zniszczyli kasownik, a kierowcę, pobili i okradli z dokumentów i bieżącego utargu ze sprzedaży biletów.
Oficer dyżurny natychmiast skierował policjantów. Kiedy funkcjonariusze dojeżdżali we wskazane miejsce, już z daleka zauważyli w rejonie boiska sportowego przy ulicy Podmiejskiej uciekającą grupę młodych ludzi. W pościgu policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn. Wszyscy byli pijani. Mieli od 2 do 3 promili alkoholu w organizmie. Jeden z nich miał przy sobie kurtkę, którą wraz z dokumentami chwilę wcześniej zabrał kierowcy.
Śledczy prowadzący sprawę , sprawdzają jaką rolę w przestępstwie miał każdy z zatrzymanych mężczyzn. Wobec dwóch już się to wyjaśniło. Sąd aresztował ich na 3 miesiące.
Powrót na górę strony