Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pościg za poszukiwanym

Data publikacji 12.04.2018

Wieruszowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę poszukiwanego czterema listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Wieluniu. Mężczyzna jest podejrzany o liczne kradzieże w powiecie wieruszowskim. Przez rok ukrywał się w różnych miejscach, wpadł w Osieku.

Policjanci z wieruszowskiej komendy policji sprawdzają każdą informację dotyczącą osób poszukiwanych. 11 kwietnia br. dzięki bardzo dobrej znajomości terenu oraz środowiska przestępczego, wieruszowscy stróże prawa zatrzymali 29-letniego mężczyznę poszukiwanego czterema listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Wieluniu.

Przestępca od prawie roku ukrywał się przed Policją w różnych miejscach. Wzmożone działania kryminalnych sprawiły, że 29-latek został namierzony i zatrzymany na terenie prywatnej posesji w Osieku w powiecie wieruszowskim, gdzie pracował dorywczo. Na widok policjantów mężczyzna był bardzo zaskoczony, zachowywał się agresywnie, po czym podjął ucieczkę w kierunku pobliskiego lasu. 29-latek od ubiegłego roku nie zmienił swojego wyglądu. Wieruszowscy policjanci natychmiast rozpoznali poszukiwanego i ruszyli za mężczyzną w pościg pieszy.

Poszukiwany uciekając wywracał za sobą przypadkowe przedmioty, aby utrudnić pościg. Wieruszowscy stróże prawa mieli informacje, że przestępca przygotował i ukrył w lesie pojazd, którym miał zamiar kontynuować ucieczkę. Nie mogli do tego dopuścić. W celu skutecznego zatrzymania poszukiwanego w trakcie pościgu, kryminalni oddali dwa strzały ostrzegawcze z broni służbowej. To ostudziło zapędy 29-latka, który po zatrzymaniu nie krył swojego zaskoczenia i zdenerwowania.

Został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Zatrzymany usłyszał również zarzut kradzieży volkswagena golfa do której doszło 22 marca 2018 roku z terenu prywatnej posesji w Osieku w powiecie wieruszowskim. Wartość skradzionego i odzyskanego pojazdu oszacowano na 6 tys. zł.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Po czynnościach 29-latek został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbywa karę 4 lat pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.

(KWP w Łodzi / mg)

  • Policyjny pościg za poszukiwanym
  • Policyjny pościg za poszukiwanym
  • Policyjny pościg za poszukiwanym
Powrót na górę strony