Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa samochodowych złodziei

Data publikacji 25.02.2008

Olsztyńscy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. Przestępcy działali od kilku miesięcy w całym województwie warmińsko – mazurskim. Kradzione auta rozbierali na części w „dziupli” pod Olsztynem, bądź też je legalizowali i rejestrowali na podstawione osoby. Kryminalni zabezpieczyli kilka kradzionych pojazdów oraz dużą ilość części i podzespołów samochodowych. Dziewięć osób usłyszało już zarzuty, cztery z nich trafiły do aresztu.

Od pewnego czasu do warmińsko – mazurskich policjantów zaczęły docierać sygnały o gangu zajmującym się kradzieżami samochodów. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynikało, że przestępcy sprzedawali auta na części bądź też je legalizowali i rejestrowali na podstawione osoby. Głównym zainteresowaniem grupy cieszyły się auta spoza Olsztyna. Były to przede wszystkim audi, volkswageny i skody.

Do rozwiązania tej sprawy siły zjednoczyli olszyńscy policjanci i prokuratorzy ze Szczytna. Na efekty tej współpracy nie trzeba było długo czekać.

Pierwsze uderzenie nastąpiło w połowie lutego. Policjanci wkroczyli wtedy do jednego z gospodarstw rolnych pod Olsztynem. W pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze znaleźli skradzione pojazdy. W tzw. „dziupli” zabezpieczyli trzy samochody zachodnich marek oraz dużą ilość części i podzespołów samochodowych, które pochodzą ze skradzionych pojazdów. Jak się okazało, volkswagen i skoda zostały skradzione w tym roku w okolicach Olsztyna.

W wyniku kolejnych realizacji funkcjonariusze zatrzymali kilkanaście osób w wieku od 30 do 40 lat.

Dziewięć osób już usłyszało zarzuty. Opowiedzą one za kradzieże z włamaniem, paserstwo i przestępstwa narkotykowe. Cztery z nich zostały tymczasowo aresztowane.

Teraz biegli z zakresu mechanoskopii badają i identyfikują poszczególne części skradzionych samochodów. Na tej podstawie policjanci będą mogli określić, ile aut zostało skradzionych. Pozwoli to również stróżom prawa dotrzeć do osób poszkodowanych.

Powrót na górę strony