Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wrocławskiej drogówki opowiadali o bezpieczeństwie podczas sezonu motocyklowego

Data publikacji 13.04.2018

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu na terenie Dolnego Śląska czuwają m.in. policjanci ruchu drogowego, którzy codzienną służbę pełnią na motocyklach. Można ich spotkać nie tylko na najbardziej ruchliwych ciągach komunikacyjnych miast, ale wszędzie tam, gdzie ich obecność może studzić zapały jeżdżących brawurowo kierowców. Dziś na wrocławskim Placu Solnym odbył się briefing, podczas którego właśnie o bezpieczeństwie na drogach, w związku z rozpoczynającym się sezonem motocyklowym, opowiadali policjanci.

Jak sami mówią, ich służba nie polega wyłącznie na stosowaniu środków karnych wobec osób nieprzestrzegających przepisów, ale przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej we Wrocławiu przypominali dziś na zorganizowanym specjalnie briefingu m.in. o tym, że podstawą udanego sezonu motocyklowego jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zwracali uwagę na właściwe przygotowanie motocykla, polegające na sprawdzeniu jego stanu technicznego, w tym stanu opon oraz uzupełnieniu płynów eksploatacyjnych, zanim wyjedziemy na drogę. Przypominali o oczywistych, ale niezmiernie istotnych sprawach m.in. korzystaniu z właściwego wyposażenia, ubioru kierowcy, a także profesjonalnego kasku, co niewątpliwie może uchronić kierowców motocykli przed negatywnymi skutkami zdarzeń drogowych.

Policyjni motocykliści zwrócili też uwagę na stosowanie zasady ograniczonego zaufania na drodze, bezwzględne przestrzeganie obowiązujących przepisów, w tym ograniczeń prędkości oraz respektowanie praw innych uczestników ruchu.

Jak pokazują doświadczenia, w przypadku zdarzenia, w którym uczestniczy kierowca jednośladu, niestety ponosi on dużo większe obrażenia, niż kierowca samochodu, bo nie chroni go karoseria oraz inne różnego rodzaju techniczne środki bezpieczeństwa.

Wrocławscy policjanci apelowali także o rozsadek i rozwagę na drodze, kierując te słowa nie tylko do motocyklistów, ale do wszystkich uczestników ruchu.

(KWP we Wrocławiu)

  • KWP we Wrocławiu
    KWP we Wrocławiu
  • KWP we Wrocławiu
    KWP we Wrocławiu
  • KWP we Wrocławiu
    KWP we Wrocławiu
Powrót na górę strony