Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali 46 skradzionych telefonów

Data publikacji 25.02.2008

Policjanci z Przemyśla i Krosna odzyskali 46 telefonów komórkowych i inny sprzęt skradziony z jednego z krośnieńskich komisów. funkcjonariusze zabezpieczyli te przedmioty w samochodzie, którym sprawcy jechali w kierunku polsko – ukraińskiego przejścia granicznego. To właśnie za wschodnią granicą kraju towar miał znaleźć swojego nabywcę.

W połowie lutego właściciel jednego z krośnieńskich komisów zawiadomił o włamaniu do prowadzonego przez niego punktu. Złodziej ze sklepu zabrał kilkadziesiąt telefonów komórkowych, karty doładowujące komórki i inny sprzęt informatyczny. Funkcjonariusze z Krosna opisali skradziony sprzęt. Wykaz ten przekazali innym jednostkom Policji.

Jeden z patroli ruchu drogowego KMP w Przemyślu zauważył samochód z mieleckimi numerami rejestracyjnymi, jadący drogą z Dynowa do Przemyśla. Zachowanie trzech mężczyzn podróżujący nim wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. zatrzymali auto do kontroli. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Mężczyźni odmówili otwarcia bagażnika.

W samochodzie policjanci znaleźli 46 skradzionych komórek i inne skradzione w Krośnie przedmioty. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do Krosna. Są to mieszkańcy tego miasta w wieku 21, 28 i 47 lat. Policjanci ustalili, że do komisu włamał się najmłodszy z nich, znany im dobrze recydywista. Rola pozostałych dwóch osób będzie wyjaśniana w postępowaniu karnym.

Powrót na górę strony