Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzieże pokryw studzienek kanalizacyjnych

Data publikacji 25.02.2008

Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież 9 stalowych pokryw studzienek kanalizacyjnych i deszczowych. Gdy podejrzany przebywał w policyjnym areszcie funkcjonariusze odzyskali trzy z nich. Złodziejowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawca kradł ciężkie, stalowe pokrywy studzienek kanalizacyjnych i deszczowych. Były one rozmieszczone na placu budowy zaplecza milickiego szpitala. Złodziej, za każdym razem pozostawiał niezabezpieczone otwory głębokich studzienek i w każdej chwili groziło niebezpieczeństwo, że któryś z pracujących na budowie robotników może do nich wpaść. Łącznie skradziono 9 stalowych pokryw. Straty oszacowano na 1350 zł.

Niezwłocznie po zgłoszeniu, policjanci zajęli się tą sprawą. Już po kilku dniach od ostatniej kradzieży funkcjonariusze ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o te kradzieże. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec jednej z okolicznych miejscowości. Zatrzymany trafił do aresztu. Złodziej sprzedawał łup w różnych punktach skupu złomu. W jednym z nich policjanci odnaleźli trzy stalowe pokrywy.

Mężczyzna był już wcześniej notowany przez Policję. Za kradzieże grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony