Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 15.04.2018

Policjant z Wydziału Prewencji kraśnickiej jednostki w czasie wolnym od służby zauważył i uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Kierowca vw polo ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna otrzymał mandat za kierowanie bez uprawnień, a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Policjant z kraśnickiej komendy, na co dzień pełniący służbę w patrolu prewencyjnym, będąc poza służbą w Zakrzówku zauważył samochód osobowy. Sposób jazdy vw polo dał podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy. Aby uniemożliwić mu dalszą, niebezpieczną jazdę, policjant zajechał  mu drogę swoim samochodem. Następnie podbiegł do auta, zabrał kluczyki ze stacyjki i nie pozwolił kierującemu opuścić pojazd.

Na miejsce, po powiadomieniu dyżurnego kraśnickiej policji został skierowany patrol.  Wynik badania potwierdził podejrzenia policjanta. 39-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Dalsza kontrola wykazała ponadto, że nietrzeźwy kierował samochodem bez wymaganych uprawnień. Policjanci ukarali nieodpowiedzialnego mężczyznę mandatem karnym w wysokości 500 zł za kierowanie samochodem bez uprawnień, a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości  będzie odpowiadał przed sądem.

Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / wsz)

Powrót na górę strony