Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krasnystaw: Zareagował widząc nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 16.04.2018

Żołnierz zawodowy udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie. 52-latek mając 2 promile wybrał się na zakupy. Dzięki mundurowemu zamiast w dalszą drogę trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek po godzinie 19:00 policjanci z Krasnegostawu otrzymali zgłoszenie, iż w miejscowości Chłaniów, gm. Żółkiewka nietrzeźwy mężczyzna podjechał pod sklep. Na miejscu zastali 30-letniego żołnierza, który udaremnił jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy. Mundurowy relacjonował policjantom, iż gdy wyszedł ze sklepu, to zauważył jak na parking podjechał samochód osobowy marki Renault. Kierowca po wyjściu z auta miał chwiejny chód. Jego zachowanie wskazywało, iż jest pod działaniem alkoholu. Widząc to ujął mężczyznę i wezwał policjantów. Funkcjonariusze na miejscu sprawdzili jego stan trzeźwości kierowcy.

Badanie alkomatem wykazało, że 52-letni mieszkaniec gm. Żółkiewka ma w organizmie niemalże 2 promile alkoholu. Nie posiadał również przy sobie prawa jazdy. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.    

P.W.

Powrót na górę strony