Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żył z rozpowszechniania "piratów"

Data publikacji 25.02.2008

Funkcjonariusze sekcji do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łodzi w wyniku kontroli na łódzkiej giełdzie zatrzymali 21-latka, który ze sprzedaży pirackich kopii gier komputerowych uczynił sobie stałe źródło dochodu. Policjanci zabezpieczyli 199 nielegalnych krążków wartości blisko 25 tys. zł.

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przeprowadzili kontrolę legalności oferowanych towarów na łódzkiej giełdzie samochodowej. Wczoraj około 12:30 zatrzymali obserwowanego 21-letniego mieszkańca Łodzi, który oferował do sprzedaży pirackie kopie gier komputerowych. Mężczyzna na stoliku miał wyłożone tylko okładki oferowanych płyt CD, które były ukryte w innym miejscu na terenie giełdy. Gdy ktoś wyrażał chęć zakupu ten dopiero wtedy przynosił nielegalną kopię.

Policjanci zabezpieczyli 199 pirackich krążków CD o wartości blisko 25 tys. zł. Mężczyzna nigdzie nie pracuje i nie był wcześniej karany. Za rozpowszechnianie bez uprawnienia kopii gier komputerowych i uczynienie sobie z tego stałego źródła dochodu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony